Bogaz kaşıntısını önlemenin yolları

Boğazınızdaki kaşıntı hissi size zor zamanlar mı yaşatıyor. Boğazda oluşan kaşıntı hissi genellikle boğaz ağrısına ve öksürüğe neden olur. Boğazda kaşıntı hissi alerjik reaksiyonlar ve iltihaplanmalar sonucu ortaya çıkabilir. Alerjik reaksiyonların diğer belirtileri arasında gözlerde kaşıntı, burun akıntısı, konuşmada güçlük de yer alır. Boğazdaki kaşıntı hissini önlemek için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.


1-Boğazınız kaşınırken yediğiniz yiyeceklere özen gösterin. Bazı içecekler ve yiyecekler bu durumu daha da kötüleştirebilir.
2-Su için. Su boğazınızdaki kaşıntı hissini belli bir ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Yanınızda her zaman bir şişe su taşıyın.

3-Bazı reçetesiz satılan ilaçlar boğaz kaşıntılarına iyi gelebilir.

4-Bitkisel çaylar da boğaz kaşıntılarına iyi gelir. Bununla birlikte çayı çok fazla sıcakken içmeyin ve ılımasını bekleyin.

5-Odanızı uyurken nemli tutun. Kuru hava boğazınızın daha fazla kaşınmasına yol açabilir.

6-Eğer boğazınız devamlı olarak kaşınıyorsa bazı antibiyotikler veya antihistamin ilaçlar deneyebilirsiniz. Bununla birlikte bu ilaçları almadan önce bir doktora danışın

Ayrıca :
Boğaz kaşıntılarına şifalı bitkilerden hatmi çiçeği iyi gelir.

Tedavi Yöntemi

1) Nezle ve öksürükle birlikte gelen boğaz kaşıntısı için bir bardak kaynar suya iki kaşık hatmi çiçeği atınız ve beş dakika demlenmesini bekleyiniz. Gargara yapınız. Boğazınızın kaşıntısının geçtiğini göreceksiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Bogaz kaşıntısını önlemenin yolları, 6.7 out of 10 based on 7 ratings

Arananlar:

Leave a Reply